Hellopitesti Forum
Noiembrie 19, 2017, 10:31:23 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola și precizează durata sesiunii.
Noutăți: SMF - A fost instalat!

Pagina principală   Ajutor Caută Calendar Autentificare Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: KK  (Citit de 6404 ori)
0 Utilizatori și 2 Vizitatori pe acest subiect.
funk-edelic
Funk
Puber

Popularitate: +19/-1
Deconectat Deconectat

Vezi Profilul
KK
« : Decembrie 15, 2008, 02:40:15 »

Pai, ce? am avut ceva bun sub soare anul asta?
Uninominal de cacat, PSD + PC - din nou la guvernare, prim ministru desemnat, prim ministru anulat, cica pentru a lasa loc tinerei generatii, adica domnului Boc, cel mai tanar prim ministru de dupa 1990 - fix pix....
A, poate ca singurul lucru bun este ca am scapat de Tariceanu...dar atat... Voi vedeti altceva bun?
Memorat
funk-edelic
Funk
Puber

Deconectat Deconectat

Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Decembrie 15, 2008, 02:41:14 »

Iar Boc este noul prim ministru al Romanicii....
Memorat
outsider
Intelept

Popularitate: +29/-1
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

MONO

Vezi Profilul
R
« Răspunde #2 : Decembrie 15, 2008, 04:43:09 »

Eu cred ca Tariceanu este un "inocent" in comparatie cu caracatita care a fost pana acum lipsita de tentacule, dar care acum, indiferent de ce a presupus intelegerea, si le-a recapatat. Plus ca le este o foame atat de mare, as face o comparatie cu orcii din Lord of the Rings, incat ma astept la ravagii pentru perioada urmatoare. Cred ca va fi rau rau pentru noi, nu stiu cine ar mai putea aduce vreo speranta...  disappointed
« Ultima modificare: Decembrie 15, 2008, 04:46:29 de către outsider » Memorat
cellio
Picioman

Popularitate: +4/-0
Deconectat Deconectat

Vezi Profilul
R
« Răspunde #3 : Decembrie 16, 2008, 01:17:55 »

m-am uitat si eu pe seara la tv la emisiunea lui Ursu, cu Dinescu, Hurezeanu, Turcescu. Si am luat o decizie: indiferenta totala fata de politica. Prin votul meu am crezut ca pot schimba ceva. Nu! Nu pot, si nu stiu cine poate. Si nici nu am idee ce ar trebui sa se intample.
Memorat
sunshine
Bebelus
**

Popularitate: +10/-1
Deconectat Deconectat

Vezi Profilul
R
« Răspunde #4 : Decembrie 17, 2008, 03:38:57 »

m-am uitat si eu pe seara la tv la emisiunea lui Ursu, cu Dinescu, Hurezeanu, Turcescu. Si am luat o decizie: indiferenta totala fata de politica. Prin votul meu am crezut ca pot schimba ceva. Nu! Nu pot, si nu stiu cine poate. Si nici nu am idee ce ar trebui sa se intample.

nimeni nu poate, pentru ca toti sunt facuti din acelasi aluat. nu ai ce alege.
Memorat
funk-edelic
Funk
Puber

Deconectat Deconectat

Vezi Profilul
R
« Răspunde #5 : Decembrie 17, 2008, 04:05:10 »

Totul este posibil pe lumea asta, absolut totul caci nimic nu ne infraneaza in afara de mintea si vointa noastra...actionam in limitele a ceea ce putem gandi...
Cum spunea si Monica Macovei, un om care a cunoscut din interior sistemul, dar fara a i se supune, in Romania problemele tin de "o lipsa completa de vointa politica" de a schimba sistemul, de a eradica coruptia, de a promova valorile si de a reforma institutiile. E vorba doar de VOINTA!
Asa ca aceasta atitudine de "je m'en fiche" face bine pentru suflet pentru ca nu te mai ustura cand vezi toate nedreptatile astea, tolerate si inghitite de noi toti...dar nu face bine atunci cand vine vorba de vot.
Trebuie sa ti exerciti dreptul de vot, orice ar fi, alegand cel mai mic rau dintre rele...
EU asta cred si asta voi face. Ii voi da in ma-sa de fiecare data cand le aud justificarile penibile zi de zi si le voi da emotii la fiecare scrutin.
DAca noi toti am renunta la vot, ce ar mai ramane?
Sa voteze milioane de mamaitze de la tzara pentru mine si sa -l aleaga pe Bombonel?  hair out
Congo ar scrie pe mine.....
« Ultima modificare: Decembrie 17, 2008, 04:07:01 de către funk-edelic » Memorat
funk-edelic
Funk
Puber

Deconectat Deconectat

Vezi Profilul
R
« Răspunde #6 : Ianuarie 12, 2009, 07:24:01 »

A aparut prima scanteie in aceasta corcitura de alianta PSD - PD-L.
http://www.hellopitesti.ro/stiri.php?cat=politic&art_id=239
- PSD i-a retras sprijinul politic lui Gabriel Oprea. Geoana va propune alt ministru de Interne. Geoana a precizat ca retragerea sprijinului politic a lui Oprea a fost luata cu doar doua abtineri de catre BP, respectiv Victor Ponta si Marian Sarbu, sustin surse citate de NewsIn. Liderul PSD a afirmat ca "nu-i place situatia creata".
Memorat
doru mitrus
Picioman

Popularitate: +7/-0
Deconectat Deconectat

credeam ca inca... mai cred!

Vezi Profilul
R
« Răspunde #7 : Iulie 03, 2009, 02:50:46 »

laugh
Meniu Politic la masa PDS

1. lege data la comanda............ 300.000 USD
2. Hotarare de guvern ............ 100.000 USD
3. Fotoliu parlamentar ........... 50.000 USD
4. Licitatie trucata ............. 20 la suta
5. returnare TVA ................. 20 la suta
6. judecator instanta inferioara ... 15.000 USD
7. judecator instanta superioara ... 30.000 USD
Tutun, alcool, comision import ..... N/A (monopol de partdid)

Pentru alte smenuri va asteptam la orice ora la sediul PSD.   Cool
Memorat
doru mitrus
Picioman

Deconectat Deconectat

Vezi Profilul
R
« Răspunde #8 : Iulie 03, 2009, 02:53:41 »

bow down bow down bow down

Ion Iliescu (expresedintele Romaniei):
-Sa ne ancoram in sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului.

mai aveti ceva de spus? sic transit gloria mundi  laugh
Memorat
outsider
Intelept

Popularitate: +29/-1
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

MONO

Vezi Profilul
R
« Răspunde #9 : Iulie 07, 2009, 02:03:06 »

eu nu cred ca mai avem vreo optiune prea curand. toti pentru unul, si unul pentru toti! EI imbratiseaza aceasta sintagma si rezultatele se vad. sunt o forta colosala, care la acest moment este intangibila. iar poporul ... este praf, cum a fost mai tot timpul.  giving the finger
Memorat
doru mitrus
Picioman

Deconectat Deconectat

Vezi Profilul
R
« Răspunde #10 : Iulie 08, 2009, 06:19:00 »

Poate ca a sosit timpul, sa-mi fie cu iertare, ca inaltele fete bisericesti sa schimbe Decalogul si in el sa scrie: "Sa nu-ti faci alt Dumnzeu decat dupa chipul si asemanarea sefului de partid" - ce de prostanaci au inceput sa apara prin tara. Cum, nu-i stiti? Ii vedeti zilnic pe ecranul televizoarelor facand pe analistii politici, economici etc. A inceput sa-mi fie sila. Mi-e sila de parlamentarii care, dintr-un salariu de 2.000 euro pe luna, si-au ridicat vile si si-au luat masini luxoase, de fostii colaboratori ai securitatii ajunsi politicienii de azi (Felix cel cu vara si Musca de pe Mona, sa nu zic altceva), de institutiile statului care baga mana in buzunarele oamenilor pentru a face donatii diferitelor partide. Mi-e sila si de mine caci (bleah, urat), contrar vointei mele trebuie sa le strang mana pe la diversele conferinte de presa. Mi-a ajuns, mi-e sila de ei... voua nu? Am obosit asa ca: la revedere domnu' prim-ministru, noapte buna domnule presedinte, ramas bun dragi politicieni, mergem mai departe, aici e tara in care nimic, niciodata, nu se termina... nici macar sila fata de voi!
Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.6 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!