Hellopitesti Forum
Noiembrie 19, 2017, 10:32:14 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola și precizează durata sesiunii.
Noutăți: SMF - A fost instalat!

Pagina principală   Ajutor Caută Calendar Autentificare Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Cum ne trateaza angajatii firmelor private  (Citit de 3327 ori)
0 Utilizatori și 2 Vizitatori pe acest subiect.
outsider
Intelept

Popularitate: +29/-1
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

MONO

Vezi Profilul
« : Februarie 09, 2009, 09:54:00 »

Am fost astazi la Fun Curier sa trimit un plic. La ghiseu o femeie rotunda. Astept vreo 2 minute pana termina de numarat niste hartii, ceva acte. Se uita spre mine, spun ca am de trimis un plic. Completeaza avizul, apoi factura. Imi cere 15,5 lei. Dau 100 si in monede 5 lei. Se uita pret de cateva secunde, imi arunca o privire "patrunzatoare", apoi imi spune: va iau acum banii, dar data viitoare sa nu mai veniti cu bani d'astia. Intreb ce bani? Ea continua: Pai credeti ca dvs veniti aici la supermarchet? Eu intreb: banii astia i-am avut, si in definitiv sunt bani, nu? A continuat sa comenteze si ceva de biserica si cersetori, eu am iesit.
Ceea ce pe mine ma roade este nu cat timp trebuie sa mai treaca pana sa aiba un minim de respect, ci daca vreodata, neimpus de politica firmei, in conditiile in care ea prevede, isi vor schimba atitudinea. De la acea femeie frustrata cu siguranta nu vom astepta nimic.
Dar pentru femeia aia frustrata de rotunda, eu nu cred ca voi mai calca pe la Fun Curier.   red card   garga  giving the finger
« Ultima modificare: Februarie 11, 2009, 12:02:30 de către funk-edelic » Memorat
marianaalina
Sugar
*

Popularitate: +0/-2
Deconectat Deconectat

Vezi Profilul Adresa de email
R
« Răspunde #1 : Mai 27, 2009, 08:07:42 »

hammer   Traim in Romania si asta ne mananca viata!!! :D :D  Si pe mine ma dispera vanzatorii sau toti care fac mofturi la bani , parca is tampiti , nu sunt tot bani ?:))   
Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.6 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!